gezz.org

Pazar
28 Agu
Metin boyutu
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Ana Sayfa Seyahat Seyahat Önerileri En Popüler Gece Kulüpleri

En Popüler Gece Kulüpleri

VIP Room, Paris

60'lı yıllarda, “Breakfast at Tiffany's” i görmek isteyen Parisliler, Champs Elysées'deki küçük bir sinema salonuna yollanırlardı. O zamanlar siyah beyaz silüetlerin dolaştığı perde şimdilerde Madonna'nın bizzat katıldığı “Confessions on a Dancefloor” albüm partisinden görüntülerle renkleniyor. VIP Room açıldığından bu yana Dolce&Gabbana, Karl Lagerfeld ve P. Diddy gibi isimleri ağırladı.

Volar, Hong Kong

5000 metrekare genişliğindeki Volar sadece üyelere özel bir gece kulübü. Birçoğuna göre de şu an Hong Kong'un en iyisi. Müziğin ritmine göre renk değiştiren dans pistinin hakimleri DJ Derrick Carter, Honey Dijon ve West. Uzakdoğuya yolunuz düşerse hip hop, funky house, breaks ve electro için Volar'a yollanın.

Tamarai, Londra

Tamarai uzun zamandır şef Manish Mehrota önderliğindeki Asya mutfağı ağırlıklı menüsüyle Londra'nın en özel adreslerinden. Yeni açılan “10pm Supper Club” bölümü ve saat 23:00'den sonra muhteşem bir gece kulübüne dönüşen lounge'una geçmeden önce Tim Atkin MW imzalı şarap listesine mutlaka bir göz atın. 

Sol & Sombra, Madrid

Las Letras bölgesinden Madrid'e yayılan flamenko müziğinin kaynağı işte burası. Reina Bruja'dan sonra Tomas Alia'nın ikinci göz ağrısı Sol & Sombra, salı gününden cumartesiye 22:00- 03:30 saatleri arası hizmet veriyor.

Marquee, New York

Marquee'nin “Gentilmen's Club” havasındaki giriş katı sizi yanıltmasın. İkinci kattaki dans pisti r&b, electro ve trance tınılarıyla çok daha genç bir yüze sahip. Benicio Del Toro, Chelsea Clinton ve Matt Dillon gibi isimlerin katıldığı açılış partisiyle basında geniş yer bulan Marquee, ünlü gece kulübü tasarımcısı Steve Lewis'ın imzasını taşıyor. Kulüpte hediye paketleri için özel bir oda bile düşünülmüş.


Mokai, Miami

Dünyanın en çok kazanan modeli Gisele Bündchen Mokai'de fotoğraflandıktan sonra sizce Miami'nin en popüler gece kulübü neresi olmuştur? Adını, Yeni Zelanda'da “Yüzüklerin Efendisi” ve “King Kong” filmlerinin çekildiği kanyondan alan Mokai; People, New York Post ve Vogue gibi dergilerde geniş yer buldu. Mokai'ye başka kimler mi gidiyor? Tom Cruise ve Scarlett Johansson yeterli mi?


Reina Bruja, Madrid

Gece kulübü gurusu Tomas Alia'nın yeni mekanı Reina Bruja, kısa sürede Madrid'in en hip gece kulübü olmayı başardı. Jacometrezo'da açılan gece kulübünün özelliği ışıklandırılmasında yatıyor. Kullanılan LED teknolojisi sayesinde kulüp 16bin farklı renkle aydınlatılabiliyor. Girişteki beyaz üçgen barın ardından elips şeklindeki çiçek desenli kristal tüplerle dolu dans pistine geçiyorsunuz.


Sirocco, Bangkok

Sirocco, Bangkok'un en yüksek ikinci binası Dome'un terasında açıldığından bu yana şehrin en iyi caz kulübü ünvanını elinden bırakmıyor. Akdeniz ordörv tabağıyla başlayan ve sık sık yenilenen dünya mutfağı lezzetlerinden oluşan mönüsü ise gerçekten iddialı. Sirocco, “Condé Nast Traveller Hot Nights” ödülünü boşa almadı.


The Cuckoo Club, Londra

GQ, Vogue, Esquire, Tatler ve Sunday Telegrap onu yazmadan edemiyor. “Rock-chic” tasarımı ile Londra'nın iftiharı The Cuckoo açılış partisinde Prens Charles'ı bile ağırladı. Jamie Foxx ve Jamiroquai ile çalışan DJ Tom T ile hareketlenen dans pistine geçmeden önce şef Fernando Stovell önderliğindeki restoranda yemek yiyebilirsiniz. Açılışı “The Fizzy Feathered Cuckoo” ile yapın.


Club 24, Londra

Eski adıyla “Attica”, bırakın Londra'yı dünyanın ilk interaktif barı. Bu demek oluyor ki sehbaya bıraktığınız içki bile minik ışık süzmeleri yayacak. Projektörler sayesindeyse kendinizi o günkü temaya göre ya cehennemin ortasında bulacaksınız ya da Grand Canyon'da. Club 24 yalnızca sınırlı sayıda üyeye açık bir gece kulübü ve bir sonraki rakibine kadar türünün tek örneği.


Runway, New York

Geçtiğimiz nisan ayında açılan Runway, adından da anlaşılabileceği gibi moda dünyasını hedef alan bir gece kulübü. Taş bebeklerin portrelerinden oluşan loş bir koridordan sonra kendinizi “Pipes” denilen bar bölümünde buluyorsunuz. Kulüb sahipleri Greg Barrias ve Rich Messina Runway'e uzunca bir pist eklemeyi de unutmamışlar. Bakarsınız bir sonraki DKNY defilesi burada olur.